Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 900 Kč

Jste na: Organic Beauty - E-shop - Zdraví - Vitaminy a antioxidanty - Vitamín B - Be-Complex VitaZdrav

Zpět na seznam produktů

Be-Complex VitaZdrav

Akční nabídka

Výrobce: VitaZdrav

je skladem 140 Kč119 Kč

Zdravotní tvrzení

Všechny vitaminy skupiny B jsou nezbytné pro udržení energie a celkové vitality organizmu.Vitaminy B2 a B3 jsou důležité pro zdravou pokožku a vitamin B2 navíc podporuje správné vidění. Vitaminy B2, B3, B5, B6 a B12 přispívají ke snížení únavy a vyčerpání a jsou důležité pro funkci nervového systému. Vitamin B1 navíc přispívá ke správné funkci srdce. Vitamin B12 je důležitý pro správnou tvorbu červených krvinek.B 11 zajišťuje zachování mozkových a nervových buněk, látkovou přeměnu tuků, regulaci hladiny cholesterolu a správnou funkci jater. B8 podporuje přeměnu tuku na energii. B7 syntetizují bakterie ve střevech. PABA má schopnost chránit náš organismus před nepříznivými vlivy okolí.B9 hraje důležitou roli při krvetvorbě a jako součást vzniku nukleových kyselin.

Co by jste měli vědět .........

VITAMÍN B1, Thiamin je důležitý při metabolismu sacharidů a aminokyselin. Je nezbytný pro dobrou přeměnu sacharidů z potravy v energii. Při velké fyzické zátěži a při stresu potřeba vitamínu B1 stoupá. Nedostatek: v přijímané potravě se projevuje jako nemoc beriberi. Dále se nedostatek vitamínu B1 může projevit únavou, obvykle ztrátou chuti k jídlu, svalovou slabostí, závratěmi, bolestmi v kloubech, poruchami růstu, zrychlením srdeční činnosti, poklesem krevního tlaku. Nastat mohou také psychické a nervové poruchy.

VITAMÍN B2, Riboflavin je důležitý pro dobrý stav kůže, očí, funkce srdce a dalších orgánů. Jelikož má významný vliv na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organismu. Nedostatek: způsobuje chorobné změny na sliznicích hltanu a hrtanu, křehkost a lámavost nehtů, chudokrevnost, choroby oční sítnice, trhlinky ústních koutků. Zvýšené požadavky všech vitaminů jsou v období těhotenství a při kojení.

VITAMÍN B3, Niacin je nutný pro uvolňování energie z potravy. Niacin někdy nazývaný nikotinamid kyselina nikotinová může být používána ke snižování hladiny cholesterolu v krvi. Napomáhá při likvidaci některých složek cholesterolu a tuků v těle. Bez niacinu v podstatě nemůže vůbec pracovat mozek.Nedostatek: lehký nedostatek niacinu se projevuje mnoha nespecifickými symptomy, např.: nespavost, ztráta chuti k jídlu, váhový úbytek, bolestivost jazyka a sliznice ústní dutiny, bolesti břicha, atd.

VITAMÍN B5, kyselina pantothenová aktivní forma kyseliny pantothenové je koenzym A. Ten je v organismu nutný při metabolismu sacharidů a lipidů a při syntéze životně důležitých látek (aminokyselin, hormonů, hemoglobinu, acetylcholinu a mnoha dalších). Název kyseliny pantotenové, označované také jako vitaminB5, znamená „všude se nacházející“.Nedostatek: dochází k degeneraci nervů a svalů. Při dlouhodobém nedostatku se postupně dostavují únava, ospalost, zácpa, ztráta chuti k jídlu, podrážděnost, celková slabost. 

VITAMÍN B6, Piridoxin větší množství tohoto vitamínu potřebují lidé, kteří mají velký přísun bílkovin (profesionální sportovci) a ženy, které berou hormonální antikoncepci.Nedostatek: příznaky nedostatku mohou být nervové poruchy, anémie (chudokrevnost), ztráta vlasů, porucha imunitního systému, růstu, svalů.

VITAMÍN B9 Kyselina listová se doporučuje ve zvýšeném množství užívat během těhotenství, protože napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu a diferenciaci tkání, zvláště nervové soustavy. Podávání folacinu během těhotenství snižuje výskyt vrozených vad. Příznaky nedostatku :nedostatek v těhotenství je spojen s potratem, ablací placenty, nízkou porodní váhou novorozence a defekty nervové trubiceanemie, postižení sliznic, průjem, poruchy vstřebávání, neurologické, růstové a reprodukční problémy, malformace plodu, předčasný porodzvýšená hladina homocysteinumegaloblastové změny v kostní dřeni i jiných tkáních s rychlým dělením buněk ,riziko defektů nervové trubice

VITAMÍN B12 Kyanokobalamin, je důležitý především pro správnou funkci krvetvorby, podílí se na syntéze DNA a ATP a je nezbytný pro správnou funkci nervového systému.Přestože množství v potravě je dostatečné, jsou lidé staší 50 let, kteří jej neumějí vstřebávat, přičemž i lehký nedostatek může zvyšovat riziko srdečních chorob, deprese a možná i Alzheimerovy nemoci. Tento vitamín je jediný se skupiny B, který tělo ukládá ve zvýšeném množství hlavně v játrech. V těle se vstřebává komplikovaně - trávící enzymy jej oddělují od bílkovin v žaludku za přítomnosti žaludeční kyseliny. Potom se vitamín váže na bílkovinu, která se tvoří v buňkách žaludeční sliznice, a s ní se dostává do tenkého střeva, kde se vstřebává. Nízká hladina kyseliny solné v žaludku nebo nedostatek  této bílkoviny, tyto defekty se objevují ve vyšším věku, mohou vést k deficitu tohoto vitamínu. Vzhledem k tomu, že je tělo dobře zásobeno, může trvat i několik let, než se deficit projeví. Vitamín B12 je nezbytný pro obměnu buněk a zvláště důležitý je pro tvorbu červených krvinek. Dále udržuje ochranné obaly nervových vláken (myelin) a účastní se přeměny živin v energii a hraje zásadní roli při tvorbě DNA a RNA - genetického materiálu v buňkách.

VITAMÍNY B8 a B11 (inositol a cholin = lecitin) jsou blízce příbuzné látky a jsou nezbytné pro správnou funkci všech tělesných buněk, důležitou úlohu sehrávají při udržování zdravých jater a nervového systému. Lecitin je tuková látka, která je obsažena v mnohýchživočišných i rostlinných potravinách, například v játrech, ve vejcích,sójových bobech, arašídech a pšeničných klíčcích. Lecitin se rovněž vytváří v těle a je považován za vynikající zdroj cholinu, jednoho z vitamínů skupiny B,zejména ve formě fosfatidylcholinu. V organismu se fosfatidylcholin okamžitě štěpí na cholin, takže užíváním lecitinu tělo získává cholin. Avšak jen 10-20% lecitinu z rostlin a dalších přírodních zdrojů obsahuje fosfatidylcholin.Inositol a cholin jsou nezbytné pro mnoho tělesných funkcí, protože pomáhají vytvářet buněčné membrány a usnadňují transport tuků a jiných živin z buněk do buněk. Podporují reprodukci a vývoj plodu i dítěte. Jsou důležité také k udržení zdravých jater a žlučníku a pravděpodobně i zdravého srdce. Cholin je  klíčovou složkou mozkové chemické látky acetylcholinu, který sehrává významnou roli v řízení paměti a svalové činnosti.Inositol i cholin mohou zvláště příznivě působit při onemocnění jater a žlučníku. Lecitin je hlavní složkou žluče, látky, která tráví tuky. Je známo, že při nízké hladině této látky se mohou tvořit žlučové kameny. Cholin je často součástí komplexních jaterních přípravků spolu s léčivkami s ostropestřecem a pampeliškou.

Informace o použití: 1 kapsli denně během jídla. Nepřekračujte denní referenční hodnotu příjmu.
Vhodnost pro bezlepkovou dietu: ANO
Vhodnost pro diabetickou dietu: ANO

Bezpečnostní varování: Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy.Ukládat mimo dosah dětí!
Skladování: Skladujte v suchu a temnu, při teplotě od 5 do 25 ºC.
Spodní hranice věkového omezení: Nevhodné pro děti do 3 let

Složení: Mikrokrystalická celulóza – plnidlo, thiamin mononitrát, riboflavin, nikotinamid, pantotenan vápenatý, pyridoxin hydrochlorid, cholin, inositol, kys.para-aminobenzoová, oxid křemičitý – protispékavá látka, kys. stearová – protispékavá látka, kyselina list
Nutriční hodnoty: Vitamín B1 Thiamin mononitrát 20mg na porci, Vitamín B2 Riboflavin 20mg na porci,Vitamín B3 Niacin 20mg na porci,Vitamín B5 Pantotenan vápenatý 20mg na porci,Vitamín B6 Pyridoxin hydrochlorid 20mg na porci,Vitamín B8 Cholin 20mg na porci,Vitamín B11 Inosi

Zobrazit detailní popis produktu „Be-Complex VitaZdrav„

Zákazníci si k tomuto produktu často přikupují:

Vaše komentáře:

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz