Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 1 500 Kč

VÝPRODEJ

Jste na: Organic Beauty - Blog

Blog

Vitamin D pro zdraví!

Co je to vitamin D?

Je to vitamin rozpustný v tucích, jeho příjem je zajišťován potravou a rovněž se může tvořit v kůži – protože jej naše tělo syntetizuje ze záření UV-B ze slunce. Denní opalování* po dobu 15-20 minut bez použití ochranných krémů může každému zajistit odpovídající množství vitaminu D.

Proč jej nemáme dostatek?

Lidé, kteří žijí ve městech, pracují v kancelářích, skladech, obchodech, restauracích nebo ve směnném provozu nemají ani v letních měsících dostatek slunečního světla. Kromě toho během dovolené nebo
prázdnin většina z nich chrání svou kůži před škodlivými paprsky opalovacími krémy s vysokým faktorem. Tato ochrana je důležitá a nezbytná, ale tyto krémy nejsou jen ochranou proti rakovině kůže, ale také snižují tvorbu vitaminu D v kůži.

Vysoká míra nedostatku vitamínu D byla zjištěna u všech věkových kategorii a populaci na celém světě. I lidé, kteří jsou zdraví, často trpí nedostatkem vitamínu D.

Nedostatek vitaminu D je celosvětovou epidemií s nejnovějšími odhady o více než 50% celosvětové populace, která tímto nedostatkem trpí. Ve skutečnosti se však není čemu divit.

Proč se vyplatí doplňovat vitamin D?

Protože na podzim se častěji hlásí onemocnění horních dýchacích cest a vzhledem k tomu, že vitamin D podporuje funkci imunity, může pomáhat v boji proti nachlazení a chřipce.

Protože jeho užívání může snížit riziko vzniku vysokého krevního tlaku a také srdečně-cévních chorob.
Protože zvýšený příjem vitaminu D má vliv na posílení kostí a svalů, zlepšuje koordinaci, a tím snižuje riziko pádů a zlomenin ve stáří.

Protože jeho nedostatek zvyšuje riziko vzniku autoimunitních chorob, revmatoidní artritidy, cukrovky, zánětlivých onemocnění a roztroušené sklerózy.

Protože má vliv na regulaci nálady, jeho nedostatek může způsobit deprese, zvláště v zimních měsících.

Produkty s obsahem vitaminu D:

D-drops

D-drops Family Pack

Strong Bones Plus

 

• D-drops obsahují D3 , což je nejaktivnější
forma tohoto vitaminu.
• Přírodní příchuť pomerančů a citronové
silice dodávají tomuto produktu
příjemnou chuť.
• Přírodním zdrojem aktivní látky
(D3) jsou tresčí játra.
• Neobsahuje cukry, umělá sladidla,
umělá barviva a příchutě.
• Snadno se dávkuje a díky své harmonické,
ne příliš typické chuti
se může vmíchat do jídla nebo do nápojů.


Pokud své dny trávíte uvnitř, pokud celý den sedíte na univerzitě nebo ve škole, pokud
jste těhotná nebo kojíte, pokud máte nadváhu, sluneční alergii, jste vegetariáni nebo
denně užíváte léky **, pokud je vaše kůže tmavší, než je obvyklé, nebo pokud jen žijete
na severní polokouli, je doporučeno, abyste zvýšili své dávky vitaminu D a chránili tak své zdraví!

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz