Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 1 500 Kč

VÝPRODEJ

Jste na: Organic Beauty - Blog

Blog

Řebříček obecný

Latinský název: Achillea millefolium

Účinně pomáhá při:

Droga řebříčku patří k nejužívanějším bylinným léčivům vůbec. Již farář Kneipp před více než 100 lety nazval řebříček "králem v léčbě ženských nemocí", a rozhodně nikoliv neprávem. Bylina účinně tlumí krvácení, nejenom gynekologická, a potlačuje křečovité bolesti při menstruaci a jakýchkoli bolestech v trávicím traktu. Podporuje chuť k jídlu a trávení. Pro účinky močopudné a desinfekční je vhodná i do urologických čajovin. Působí protiskleroticky, protiastmaticky a osvědčila se i v řadě případů nežádoucího pomočování. Mírně též snižuje krevní tlak. Je to jedna z mála drog tlumících krvácivost nejen pouhým smršťováním kapilár, ale zásahem do faktorů, podmiňujících srážlivost krve. U klasické těžší hemofilie je její vliv nedostatečný, u mírných forem však může pomoci. Droga má též výrazné působení při zevní aplikaci, ve formě výplachů a koupelí na různé nehojící se rány, kožní defekty a zanícenou ústní dutinu.

Řebříček obecný 
Botanický popis a pěstování:

Řebříček obecný je složnokvětá trvalka s oboupohlavnými květy. Má asi půlmetrovou rozvětvenou lodyhu a chocholičnatou, složitou květní latu s drobnými úbory. Listy jsou tmavozelené, 2 až 3 krát peřenodílné, s krátce kopinatými úkrojky. Květy jsou bílé nebo bledě růžové. Rostlina kvete od června do listopadu. Plodem je zploštělá, bezžeberná, šedá nažka bez chmýru. Podzemní část tvoří plazivý oddenek, vytvářející hustou spleť drobných kořínků. Bylina je neobyčejně hojná, roste zejména na suchých loukách, u cest, v příkopech a při okraji lesů.

Sběr a používané části:
Předmětem sběru a použití je nejčastěji nať, někdy jen květ. Bylinu můžeme sbírat do pozdního podzimu, což dále zvyšuje její hodnotu.

Způsob použití:
Základní lékovou formou je nálev, při samostatné aplikaci jej podáváme v menším množství, obvykle 2 až 3 krát denně po 150 ml. Větší množství není doporučováno. Zevně užíváme nálev zhruba o dvojnásobné koncentraci.


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz