Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 1 500 Kč

VÝPRODEJ

Jste na: Organic Beauty - Blog

Blog

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva má zcela mimořádné působení. Chlorofyl působí tonizačně a povzbudivě na metabolismus a na všechny fyziologické funkce. Působí také jako antianemikum a antisklerotikum. Další vlivy kopřivy jen ve stručnosti: kardiotonikum, antidiabetikum, zejména, kdy si pacient ještě nemusí píchat inzulín, stimuluje činnost slinivky, působí protiprůjmově, působí antivirově, zejména proti chřipkám, podporuje hojení ran, ovlivňuje funkci vaječníků, podporuje léčbu bronchiálního astmatu, podporuje funkci žluče, působí antirevmaticky, staví krvácení, působí močopudně, zvyšuje aktivitu enzymatické činnosti a zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů. Kořen používáme takřka výlučně zevně, nejčastěji proti vypadávání vlasů. Samčí květy zlepšují mužskou plodnost.

Podběl lékařský

Podběl je typickou slizovitou drogou. Sliz dokonale chrání zanícené sliznice, například dýchacích cest. Podbělový list je základní drogou léčby astmatu. Na podběl příznivě reagují zejména starší lidé. Bylina totiž umí tlumit kašel, ale i podpořit vykašlávání tam, kde to je potřeba. Droga se uplatňuje i jako pomocné léčivo při cukrovce, protože přítomný zinek zlepšuje využití inzulínu. Květy působí především protikřečově, listy zase spíše slizovitě, čili na sliznice. Obě drogy můžeme s úspěchem využívat i zevně, například na omývání ekzematických míst nebo také na přípravu kloktadla. Tzv. suchý zábal do listů podbělu, nejlépe čerstvě trhaných, působí výrazně protirevmaticky a na bolesti kloubů obecně. Zábal má trvat asi jednu hodinu. Na zanícené žíly můžeme používat kašovitý obklad, připravený z drcených listů podbělu a sladké smetany, přikládaný na noc.

Měsíček lékařský

Měsíček je jednou z nejúspěšnějších léčivých bylin. Při vnitřním podávání příznivě ovlivní činnost jater a žlučníku. Uplatňuje se v léčbě astmatu, kašle, při bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i vnější záněty, můžeme jej užít i při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku, zánětech střev, Crohnově chorobě, ulcerózní kolitidě. Droga působí také mírně sedativně a snižuje reflektorní dráždivost, zlepšuje práci srdce při mírném poklesu krevního tlaku a působí antibioticky. Je to jedna z mála léčivek, které vykazují kancerostatický efekt i při normálním podáváním formou čaje, zejména v oblasti trávicího ústrojí a ženských orgánů. Droga hojí ušní a oční záněty a lze ji užít i pro přípravu kloktadla ústní dutiny. Přestože její sedativní působení je mírné, ovlivňuje odolnost nervové soustavy.

Jitrocel kopinatý

Jitrocel úspěšně tlumí kašel a má i protizánětlivé účinky. Čerstvá droga a zvlášť jitrocelová šťáva jsou významnými léčivy, doporučovanými při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku a současně špatně fungujícím trávicím procesu. Působí také jako antibiotikum, je používána i při vředové chorobě tlustého střeva a dokonce i při Crohnově nemoci.

Divizna velkokvětá

Diviznový květ vynikajícím způsobem podporuje vykašlávání, tlumí křeče průdušek a průdušinek, takže se s úspěchem využívá především při bronchiálním astmatu. Ovlivňuje činnost sleziny brzlíku a působí i močopudně. Olej z diviznových květů se doporučuje při téměř všech ušních potížích.

Bez černý

Květy bezu obsahují cholin, organické kyseliny, glykosidy (např. sambunigrin nebo rutin), aminy, třísloviny, saponiny, sacharidy, silice, sliz, vitaminy řady C a jiné látky. Z květu se nejčastěji připravuje odvar, který se popíjí zejména při nachlazení, žaludečních potížích, plynatosti nebo migréně. Působí také při žlučníkových potížích, při chorobách močových cest i jako prevence při vysokém krevním tlaku. Plody obsahují organické kyseliny (např. kyselina jablečná, vinná, citrónová, octová), cukr, silice, třísloviny, pryskyřice, hořčiny a vitaminy z řady A a B. Zpracované plody (např. odvar, víno, marmeláda) jsou vhodné jako doplněk pro diabetiky, při neuralgii nebo jako zdroj vitaminů v zimním období. Pupenový výtažek ovlivňuje cévní stěny a působí analgeticky, např. i při neuralgii trigeminu. Lze ho využít při akné a v léčbě ekzémů a jiných kožních nemocí. Napomáhá k odstranění nepříjemného tělesného pachu a působí i protirevmaticky. Výtažek z nejmladších listů má značné účinky protinádorové, zejména při léčbě povrchově dostupných nádorů, které lze léčit jak vnitřní aplikací, tak povrchovými obklady.

Lékořice lysá

Droga má velmi široké pole využití. Působí především jako prostředek podporující vykašlávání u nemocí plic a průdušek. Současně mírně zvyšuje tvorbu moči a je též lehce projímavá. Působí taky bakteriostaticky a antivirově a má rovněž spasmolytické působení, pro které je využívána v léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. Tlumí rovněž tvorbu žaludečních kyselin, uvolňování gastrinu a tvorbu histaminu, odpovědného za vznik většiny alergií. Hormonální složka drogy z ní činí protizánětlivý prostředek, využívaný například v revmatologii, a také důležité gynekologikum. Může se podávat také při Addisonově chorobě, tedy při snížené funkci kůry nadledvinek.

Máta peprná

Účinnost a směr použití drogy určuje především mentol svými silnými antiseptickými vlastnostmi. Místním drážděním citlivých receptorů vyvolává pocit chladu, který je schopen překrýt slabší nepříznivé podněty jako například úporné svědění. Tohoto efektu je možno účelně využít vnitřně i zevně. Máta výrazně tlumí nadýmání a křečovité bolesti v trávicím ústrojí, zlepšuje trávení a příznivě ovlivňuje funkci žlučníku. Mírně snižuje krevní tlak a mírně stimuluje centrální nervovou soustavu. Při kataru horních cest dýchacích můžeme s úspěchem využít aromaterapii, tedy formu inhalace. Výrazně se osvědčily rovněž mátové koupele, a to při psychické labilitě, při revmatismu a při některých kožních onemocněních.

Čekanka obecná

Čekanka podporuje látkovou výměnu a funkci jater a působí příznivě na tvorbu a vyměšování žluči. Zlepšuje také práci srdce a podporuje trávení, ale v trávicím ústrojí působí protizánětlivě. Je to výborný prostředek proti dně, podporuje vylučování kyseliny močové. Zevně můžeme čekanku aplikovat jako obklad na bolavé klouby - zejména při dně, ale také při některých ekzémech. Čerstvá šťáva z kořene, lehce vtíraná do vlasové pokožky, podporuje růst vlasů. Květovou drogu používáme k výplachům očí při zánětu spojivek, víček, rohovky a duhovky. Čekanka má i další účinky, například při podávání před spaním působí proti častému nočnímu probouzení. Čekankový čaj pomáhá také při funkční zácpě, velice časté při změnách pobytu (tzv. cestovní zácpa).

Puškvorec lékařský

Puškvorec je univerzálním léčivem zejména v oblasti trávicího ústrojí. Zlepšuje tvorbu trávicích šťáv, tlumí bolestivost a křečovité bolesti. Snižuje také hladinu krevního cukru, mírně uklidňuje, tlumí sklony k astmatickým záchvatům a psychogenním bolestem hlavy. Výtečně působí proti nadýmaní a infekčním průjmům, včetně krvavých. Zlepšuje kondici zesláblých nemocných, což lze využít u starších lidí v rekonvalescenci po těžkých chorobách, ozařování, chemoterapii apod. Dosud neznámým mechanismem zasahuje do krvetvorby a přispívá k útlumu rozvoje krevních onemocnění leukemického typu. Zevně můžeme puškvorec využívat jako kloktadlo, k inhalaci a výrobě masážních olejů a mastí. Dílčí koupele rukou i nohou jsou velmi oblíbeny pro jejich protirevmatické i protiekzematické působení, zejména při infekčním původu nemocí.

Strana: | 2 | | | | | ...

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz