Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 1 500 Kč

VÝPRODEJ

Jste na: Organic Beauty - Blog

Blog

Jmelí bílé (listnáčové)

Droga prokazatelně snižuje krevní tlak a působí močopudně, tlumí některé bolest hlavy, závratě a působí antiskleroticky. Zastavuje krvácení a působí rovněž jako kardiosedativum. Odstraňuje pocit návalů krve do hlavy, zejména v klimakteriu. Reguluje vylučování žluči do střev a ovlivňuje činnost slinivky. Jmelí se také vyznačuje jistou protirevmatickou aktivitou, potlačuje chorobně zvýšenou činnost štítné žlázy a pomáhá i při léčbě některých projevů senné rýmy. Při křečových žilách a bércových vředech lze doporučit omývání, případně koupele nohou. Jmelí rovněž prospívá při léčbě nočního pomočování dospělých a bílého výtoku. Jmelí je též proslulé kancerostatickou aktivitou. Vyrábí se z něj například i protirakovinný homeopatický lék Iscador. Často tradovaným názorem je, že jednorázové podání jmelí může snížit krevní tlak. Podle zkušeností J. Janči a J. Zentricha může tlak poklesnout nejdříve po týdnu léčby. Drogu je doporučeno aplikovat obvykle formou šestitýdenní kúry. Vyžaduje - li léčba pokračování, zařadíme týdenní přestávku a pak můžeme pokračovat.

Meduňka lékařská

Droga působí sedativně na nervovou soustavu i na vegetativní systém. Uplatňuje se především jako výborné gastrosedativum a kardiosedativum, tedy při žaludeční a střevní neuróze, při bušení srdce, arytmiích, vhodná je i při nervové vyčerpanosti, nespavosti, mírné úzkosti a při lehkých depresivních náladách. Drogu můžeme dále vhodně využít při dyspeptických poruchách, které doprovázejí nadýmání a křečovité bolesti.

Hloh obecný

Droga rozšiřuje věnčité tepny, a tím působí i proti angině pectoris a má všeobecně příznivý vliv na práci srdce a na zlepšení krevního oběhu. Působí také protiskleroticky, snižuje krevní tlak a mírně současně uklidňuje. Hloh je vhodným léčivem zejména pro starší lidi. Jeho podávání má také vliv při otocích jak srdečního, tak i ledvinového původu. Zklidňuje srdeční neurózu, tlumí i harmonizuje srdeční arytmie. Léčí i některé typy závratí. Je vhodné jej používat při léčbě následků po infarktu myokardu a v prevenci ischemické choroby srdeční. V některých případech až nečekaně důrazně tlumí klimakterické potíže.

Srdečník obecný

Podle ruské badatelky Turovové má srdečník mohutnější sedativní působení než kozlík, a proto jej aplikujeme všude tam, kde kozlík nezabírá nebo není dobře snášen. Poměrně výrazně tlumí tachykardii a při vegetativních poruchách působí vysloveně kardiosedativně. Lze jej ordinovat i v geriatrii, zvláště při srdeční ischemii se současnou hypertensí. Zároveň působí močopudně a jeho hořčiny upravují trávení. Dobrých výsledků lze dosáhnout při klimakterických obtížích, spojených s návaly a pocením.

Kozlík lékařský

Droga působí především jako mírně, ale účinné sedativum. Tlumí stavy vzrušení, nervozitu, úzkosti a duševní napětí. Ve vyšších dávkách působí jako hypnotikum. Velmi dobře ovlivňuje srdeční neurózu. Působí též spasmolyticky. Někteří autoři dovozují, že droga nejen nervy uklidňuje, ale současně i posiluje.

Třezalka tečkovaná

Třezalka je jedničkou mezi léčivými bylinami. Působí jako antibiotikum, podporuje látkovou výměnu, má silné protizánětlivé účinky. Lze použít také na ekzémy i jejich těžší formy. Po úrazech hlavy léčí poškozenou tkáň a odstraňuje otoky, léčí plíce, hlavně v kombinaci s pelyňkem černobýlem, slinivku břišní, a pokud nejsou příliš poškozena též játra. Léčí žaludek a dvanácterník, záněty, vředovou chorobu či žaludeční neurózu. Své uplatnění najde i v ledvinových protizánětlivých směsích. Působí jako mírné kardiotinikum, které je zcela netoxické. Pomáhá při těžkých, srdce ohrožujících chřipkách s arytmiemi a fibrilacemi. Uplatňuje se při úzkostech, neklidu, psychickém napětí, neurastenii, panickém syndromu a lehčích depresích. Je vhodná při rehabilitaci po mozkových příhodách, a to kombinovaně pitnou kúrou, pomocí obkladů a masáží třezalkovým olejem. Třezalka, aplikována dlouhodobě a nepřerušovaně, je základní bylinnou léčby sklerózy multiplex. Zevně je vhodná k léčení ran, pomáhá při léčbě závratí, tlumí vnitřní krvácení a zlepšuje kvalitu cévních stěn. Pomáhá také v boji proti otylosti.

Mučenka opletní

Mučenka působí na nervový systém, je vynikajícím sedativem mnohdy přesahujícím svým účinkem i papaverinové přípravky. Uklidňuje, tlumí pocity úzkosti a psychická napětí, zlepšuje a prohlubuje spánek, působí i jako gastrosedativum a kardiosedativum. Působí též jako antispasmodikum a sympatikolytikum.

Topol černý

Droga má výtečné analgetické účinky, které se uplatňují především při kloubním revmatismu. Nachází výrazné uplatnění také při horečnatých onemocněních. Nověji se s úspěchem ordinuje při lymské borelióze. Je močopudná a podporuje vylučování kyseliny močové, což ji předurčuje k léčbě potíží v cestách močových. Na močové cesty působí výrazně dezinfekčně. Uplatňuje se i v léčbě zánětu prostaty. Topolové pupeny vnitřně doporučujeme k léčbě svalových křečí, zpravidla v kombinaci s hořčíkem. Léčí také poruchy výživy pokožky a sliznic. Je lékem při zvýšené krvácivosti, způsobené nedostatkem nebo špatnou funkcí krevních destiček. Široké je též zevní použití. Využívá se desinfekčního a protizánětlivého působení drogy, například na špatně se hojící rány, hemeroidy apod. Používá se šťáva z pupenů, mnohdy aplikovaná do vhodného základu masti. Korová droga je výborné médium do koupelí silně se potících nohou, ale jinak se může používat všude tam, kde používáme pupeny.

Pukléřka islandská

Svými účinky je pukléřka mimořádně vzácná. Sliz je skvělým protektivním prostředkem sliznic. Podávání je namístě při zánětlivých procesech v ústní dutině, v horních cestách dýchacích i v trávicím traktu. Zlepšuje trávení a vstřebávání živin, působí výrazně fytoncidně, a to v poměrně širokém spektru účinků, které zahrnují i některé nebezpečné viry. Působí jako všeobecné tonikum, čili posilující prostředek. Působí na žaludeční a střevní vředy.

Šišák bajkalský

Šišák je především výborným hypotensivem, kdy snižuje krevní tlak velmi spolehlivě. Může se využívat i jako sedativum při neuróze. Má i účinky protikřečové a především protialergické, snižuje teplotu a působí žlučopudně a močopudně. Tlumí arytmie a fibrilace srdeční, je velmi účinným antirematikem. Je užitečný při přepracovanosti. Podáváme-li čaj horký, působí rychleji a vyvolává značné pocení. Snižuje hladinu krevního cholesterolu.

Strana: | | 3 | | | | | |

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz