Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 1 500 Kč

VÝPRODEJ

Jste na: Organic Beauty - Blog

Blog

Jetel luční

Droga se uplatňuje hlavně při průjmech, při bronchitidě, revmatismu, při oteklých lymfatických žlázách i při cukrovce. Zevně se užívá jako kožní desinficiens a ke koupelím. Moderní bylináři jej doporučují a velice chválí jako prostředek nenásilně upravující funkce organismu i jednotlivých orgánů. Navíc působí sedativně a protikřečově. V současné době zároveň probíhá přesun využití této byliny z lidového léčitelství do oblasti výživy a dietetiky, což je vlastně základní oblast medicíny.

Smilax

Smilax je systémově působící rostlina s širokou škálou účinků na lidské zdraví, přičemž mnoho z nich je specifických právě pro boreliózu a její symptomy. Používá se na revmatické potíže, kožní problémy (lepru, psoriázu, dermatitidu), snížené libido a jako obecné tonikum. Od nástupu syfilitidy (a před používáním antibiotik) byl po celém světě hojně používán k léčbě tohoto onemocnění. V tradiční čínské medicíně se smilax používá při zakaleném a bolestivém močení, žloutence, opakovaně se objevujících vředech, bolestech v kloubech, při jaterních a žlučníkových obtížích, syfilitidě a leptospiróze. Další vlastnosti: antibakteriální, antiparazitické, hepatoprotektivní, neuroprotektivní, zvyšuje biologickou dostupnost jiných rostlin, působí jako analgetikum, antioxidant, antirevmatikum, antialergikum, antiastmatikum, antimutagen, antimykotikum, snižuje únavu.

Lopuch

Droga podporuje látkovou výměnu a patří k nejlepším vnitřním léčivům v dermatologii. Je močopudná, uplatní se tudíž i v urologii, podporuje činnost ledvin a odstraňování zplodin z těla a růst vlasů. Podávaná v prášku celkově posiluje, čehož lze využít v pediatrii a při rekonvalescenci po operacích a těžkých chorobách. Při vypadávání vlasů vtíráme silný odvar do suchých, umytých vlasů. Čerstvé, naklepané listy můžeme přikládat na různé pohmožděniny a špatně se hojící rány. Semeno doporučoval už Kneipp jako výborný prostředek na žaludeční potíže.

Ořešák americký

Gemmoterapeutikum z ořešáku amerického stimuluje obranné reakce organismu v boji proti virům, bakteriím a parazitům. Je vhodný při rekonvalescenci po operacích a ozařování. Pozitivně ovlivňuje stav a funkci kloubů, působí likvidačně i na některé typy i neoperatibilních nádorů.

Hořec žlutý

Horčiny hojně zastoupené v této bylině předurčují i jeho terapeutické poslání. Začínají totiž působit již v ústech, kde se vytváří více slin a trávicích fermentů. Tlumí dyspeptické projevy při poruchách funkce žlučníku, jater a slinivky. Neznámým mechanismem podporuje krvetvorbu, funkce centrální nervové soustavy a lze jej také využít jako obecné tonikum v rekonvalescenci po těžkých chorobách. Můžeme jej využít i zevně na nehojící se a zduřelé rány a někteří autoři hovoří o protirevmatických účincích hořcových obkladů.

Česnek medvědí a setý

Mimořádnou vlastností česneku je jeho fytoncidní působení antibakteriální a protiplísňové. Je například známo, že z asi 560 kmenů obávaného zlatého stafylokoku jich více než 500 spolehlivě ničí. Česnek si dovede poradit i s obávanou plísní kandidou (Candida albicans), která je doslova podhoubím rakovin a jiných vážných nemocí. Tento účinek se projevuje i při zevní aplikaci a vynikající je při léčbě dýchacích cest. Ozdravuje také střevní flóru, léčí infekční průjmy, rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak a prohlubuje práci srdečního svalu. Působí antiskleroticky tím, že brání vzniku tukových a minerálních usazenin cévních stěn. Snižuje krevní koncentraci cholesterolu a zvyšuje jeho vylučování. Protože působí současně i žlučopudně, nezvyšuje riziko vzniku žlučníkových kaménků. Tlumí také křečovité břišní bolesti, potírá nadýmání a osvědčuje se při léčbě plicních a průduškových zánětů. Uklidňuje zánětlivá onemocnění slinivky. Likviduje střevní parazity. Tlumí rovněž nebezpečí vzniku trombů, a tím i následné embolie. Listy česneku medvědího jsou vynikající na tzv. čištění ledvin a na afekty v dutině ústní.

Vilkakora (Řemdihák plstnatý)

V tradiční indiánské medicíně se používá odvar ze stonků i kořenové kůry mimo jiné při zažívacích potížích, žaludečních vředech i nádorových onemocněních. Má mimořádný účinek, neboť má antioxidační a imunostimulační schopnosti, ale navíc působí i přímo protinádorově. Mechanismus účinku pravděpodobně spočívá v aktivaci imunitního systému. Brzdí růst rakovinových buněk krevního a lymfatického systému a vyvolává tzv. apoptózu, což je buňkou řízené ukončení jejího života. Tento jev má zásadní význam pro ničení poškozených buněk, a to i negativně ovlivněných chemoterapií a radioterapií. Jiné obsahové látky mají výrazné antioxidační působení. Užívá se při léčbě zánětlivých onemocnění, astmatu, revmatismu, artritidy, menstruačních poruch, infekcí močových cest a žaludečních vředů.

Vrba bílá

Nejsilnější působení je v pupenech rostliny, kde je soustředěno nejvíce účinných látek. Zhotovené tinktury můžeme využívat jako analgetikum, antipyretikum, tedy při chorobách z nachlazení, je výrazně protivirový prostředek a také je účinné antipyretikum. Známé je také použití při různých neuralgiích např. trojklanného nervu. Jako jeden z mála bylinných prostředků je vhodná při snižování dráždivosti nervové soustavy, u neurastenie a lehčích psychických rozladění. Zevně je vhodné použít odvar při hnisavých defektech a vyrážkách. Výtažky z pupenů – gemmoterapeutika jsou výborná léčiva při chřipce a jiných virózách, také jsou účinné při léčbě neuralgií, revmatismu. Využívá se jich také ke snižování dráždivosti nervové soustavy – potlačování bolesti.

Pelyněk pravý

"Pelyněk je utrejch", říkával bylinář Franěc, a nám nezbývá nic jiného, než mu dát za pravdu. Pelyňkové aromatické hořčiny jsou neobyčejně výrazné a mohutně podporují tvorbu žaludečních šťáv a zažívání vůbec. Droga zvyšuje sekreci šťáv po celé délce zažívací trubice, ovlivňuje činnost žlučníku a jater, desinfikuje a tlumí křeče, takže se výborně uplatňuje při bolestech břicha nejrůznějšího původu. V gynekologii výborně utlumí premenstruační tenzi a bolesti, které vždy menstruaci provázejí.

Malavit

„Malavit“ je léčivý hygienický přípravek se širokým účinkem, určený k vnějšímu použití. Je vytvořený podle speciální „Malavit technologie“, která byla vytvořena na základních principech farmakologie, fytoterapie, homeopatie a nanotechnologické medicíny. Malavit obsahuje vyvážené množství 37 složek, které jsou ekologicky čistého přírodního původu. Neobsahuje žádná barviva a konzervanty.

Strana: | | | 4 | | | | |

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz