Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Váš nákup prázdný

Poštovné zdarma od 1 500 Kč

VÝPRODEJ

Jste na: Organic Beauty - Blog

Blog

Matcha Tea - čaj s více jak 5000 let starou historii

První zmínky o Matcha sahají do 7. století. V této době se Matcha stává populární po celé Číně a to hlavně díky buddhistickým mnichům. Tito mniši vyráběli přírodní léčiva z různých druhů rostlin do podoby prášku. Protože byl čaj v dobách svého objevení považován za lék, tak začali v podobě prášku vyrábět i Matcha.

Často kladené otázky k čaji Matcha

Matcha je 100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek (cca 5 – 10 mikronů), při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Pokud pijete čaj Matcha, tak spotřebujete celý čajový list. To je hlavním důvodem, proč je čaj Matcha 10 krát silnější než běžně uvařený šálek zeleného čaje. Nedávně vědecké studie došly k závěru, že Matcha obsahuje 137 krát více EGCG než v běžném zeleném čaji. EGCG je nejúčinnější antioxidant bojující proti rakovině a výborný pomocník při spalování tuků. Při konzumaci čaje Matcha se zrychlí metabolismus o 30 – 40% a v západních zemích je často využíván v boji proti obezitě.

Matcha Tea recepty

Skvělé recepty s Matcha Tea

Pro zdravá játra - Ostropestřec mariánský

Silymarin může zabraňovat toxickým látkám, aby vstupovaly do jaterních buněk; jako silný antioxidant brání toxickým a vznikajícím volným radikálům, aby reagovaly s jaterními buňkami, a tak je nepoškozují. Kromě toho zvyšuje eliminaci toxických látek z těla tak, že brání jejich opětovnému vstřebávání ze střev.

Lysin, jako lék na opary a osteoporózu

Některé studie zjistily, že příjem lysinu v pravidelných intervalech může pomoci zabránit propuknutí oparů a genitálního herpesu. Lysin má antivirové účinky tím, že blokuje činnost argininu, který podporuje množení virů. Studie prokazují, že užívání lysinu má velký význam v prevenci onemocnění. Lysin podporuje absorpci vápníku v těle a hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu, látky důležité pro kosti a pojivové tkáně včetně kůže, šlach a chrupavek.

OREGANO JINAK

Olej oregano má mimořádné antimikrobiální účinky. Obsahuje několik prospěšných látek, například silici (karvakrol, thymol, borneol), kyselinu rozmarýnovou, terpenoidy, steroly, vitaminy A a C a flavonoidy.

Jak si vyrobit svůj vlastní kondicionér na vlasy

Já ho zboňuju! Máslo mým vlasům dodá hydrataci, oleje jim dodají lesk a aloe vera je zpevní a krásně se s nimi pak pracuje.

Lutein a zeaxantin jsou dvě nejdůležitější složky žluté skvrny!

Působí jako „vnitřní sluneční brýle“, chrání zdraví sítnice proti škodlivým účinkům UV záření a silnému světlu. Díky svým antioxidačním vlastnostem přispívají rovněž k blokování škodlivých oxidačních volných radikálů.

Mangostan jeden z nejbohatších zdrojů xantonů na světě

Mangostan je ovoce, které pochází z malajského souostroví, z východní Asie. Podle legendy jej lidem daroval Buddha, aby svými příznivými účinky prospívalo jejich zdraví. Za jeho vynikajícími antioxidačními vlastnostmi stojí sloučeniny xantony, jejichž účinek je ve srovnání s vitaminy C nebo E několikanásobný. Zvláštností mangostanu, který je také označován jako ovoce bohů, je to, že je to jeden z nejbohatších zdrojů xantonů na světě.

Černý bez - kouzelná síla Harryho Pottera

„Magický černý bez“ se objevuje rovněž v moderních pohádkách. Harry Potter, populární dětský hrdina, porazil své nepřátele za pomoci bezového prutu. Černému bezu byly přisuzovány nejen magické, ale rovněž léčebné vlastnosti. V lidové medicíně se používal proti kašli a také k podpoře trávení. V případě zánětu mandlí a krku se jeho výluh podával jako kloktadlo.

Strana: | | | | 5 | | | |

Organic BeautyVítejte na stránkách internetového obchodu Organic Beauty se zaměřením na certifikovanou přírodní a bio kosmetiku, doplňky stravy a eko drogerii. Mezi naše nabízené značky patří: Apeiron natural care, Alva, Almawin, Argital, 100% Pure, Biosolis, CaliVita, Cannaderm, CRAZY RUMORS, Delibutus, Ecover, Hairwonder, HennaPlus, Lavera, Little Siberica, Natura Siberica, Original Atok, Organyc, Pacifika, Planeta Organica, Organic Shop, Tradiční ruská medicína, Energy group, Pure Dead Sea, Sonett, Tierra verde, Klar, Purity Vision, Soaphoria, mořská houba...

Mapa stránek | Obchodní podmínkyKontakt

Internetový obchod běží na redakčním systému Clips ® Webdesign a vytvoření webových stránek zajistila firma clickmedia.cz